نبرد نفس‌گیر آتش‌نشانان شیراز با حریق تانکر گاز مایع

آتش‌سوزی تانکر حامل گاز مایع در کمربندی اکبر آباد شهر شیراز، با تلاش نفس گیر بیش از 50 آتش نشان از 9 ایستگاه اطفا شد.

ظهر روز یکشنبه 13 خرداد، یک تانکر حامل سوخت مایع در کمربندی اکبرآباد شیراز دچار حریق شد و آتش‌نشانان پس از اطلاع‌رسانی شهروندان از 9 ایستگاه راهی محل حادثه شدند.

فرمانده ارشد عملیات سازمان آتش‌نشانی شیراز در این خصوص با اشاره به حضور ماموران و تجهیزاتی از ایستگاه‌های 15، 9، 4، 3، 18، 14، 2، 5 و 13 در محل حادثه، گفت: کامیون تریلی حامل گاز مایع در حال ناگهان با نقص فنی لوله‌ی ورودی مخزن گاز مواجه می‌شود.

ابوذر شاهدی ادامه داد: راننده به سرعت خودرو را در حاشیه جاده متوقف کرده و از خودرو خارج شده بود اما شعله‌های آتش با توجه به استعداد محیط به شدت گسترش می‌یافت.

شاهدی خاطرنشان کرد: آتش نشانان با کمک و همکاری عوامل نیروی انتظامی، پلیس راهور و عوامل اورژانس به سرعت جاده را مسدود کرده و 50 نیروی آتش نشان ماهر با استفاده از چند رشته لوله آبدهی و لوله کف از چند ضلع مرکز آتش‌ را نشانه گرفتند و با توجه به خطرناک بودن عملیات و احتمال وقوع حوادثی پرخطر، خنک کردن مخزن را در دستور کار قرار دادند.

او گفت: در این حادثه مخزن کامیون تریلی مشتعل شده و حرارت آن به اندازه‌ای بود که کابل‌های برق فشار قوی در فاصله چند متری را کاملا ذوب کرده بود؛ اگر آتش نشانان دقایقی دیرتر به محل آتش سوزی می‌رسیدند، احتمال انفجار مخزن و حوادث ناگوار پیش رو بود.

‌به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، شاهدی تاکید کرد: در این حادثه آتش نشانان با دقت و سرعت عمل خود موفق شدند در دو ساعت عملیات نفس گیر و حساس، مخزن گاز مایع  را خنک کرده و از بروز انفجار جلوگیری کنند.

این گزارش به میزان خسارت‌های ناشی از حریق و علت وقوع آن اشاره‌ای نکرده است.