۷ سازمان مردم‌نهاد آسیب‌های اجتماعی ۱۰ محله خرم‌آباد را بررسی می‌کنند

آسیب های اجتماعی - کراپ‌شده

خرم‌آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: ۷ سازمان مردم‌نهاد آسیب‌های اجتماعی را در خرم‌آباد بررسی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه هیئت اندیشه‌ورزان استان با بیان اینکه ۱۰ محله حاشیه‌نشین برای بحث آسیب‌های اجتماعی در خرم‌آباد به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند، افزود: در این خصوص ۷  سازمان مردم نهاد کار جمع‌آوری اطلاعات این نقاط را به عهده گرفته است.

وی تصریح کرد: این سمن‌ها وظیفه دارند که نقاط ضعف، قوت و نیازمندی‌های محلات مورد نظر را بررسی کنند و قرار نیست کار اجرایی انجام دهند.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه برای ارائه کار اجرایی با دستگاه‌های ذی‌ربط راهکار و دستورالعمل ارائه می‌شود، افزود: باید اطلاعات دقیق و درست این محله‌ها در اختیار اندیشه‌ورزان قرار بگیرد چراکه ممکن است راهکاری به ذهن آنان برسد که از دید دستگاه‌های مربوطه و سمن‌ها پنهان مانده باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان حاشیه‌نشینی را معضلی رو به افزایش عنوان کرد و گفت: در این مناطق آسیب‌های اجتماعی زنجیر وار و پیوسته به هم متصل هستند.

وی حاشیه‌نشینی را سبب آسیب‌هایی مانند طلاق و اعتیاد عنوان کرد و افزود: در این راستا جای علت و معلول به نوبت با هم عوض می‌شود.

خجسته‌پور با اشاره به پایلوت معرفی شدن شهرستان دلفان برای رفع محرومیت‌های اجتماعی، اضافه کرد: قرار است دفتر تسهیل‌گری در مرکز این شهرستان ایجاد شود که درصورت مستقر شدن بعد از آن به بحث و تبادل‌نظر بیشتری در این زمینه خواهیم پرداخت.