سیل بخش‌هایی از جنوب غرب انگلیس را فراگرفت

لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز جمعه گزارش دادند که در پی بارندگی یک روز گذشته، بخش‌هایی از مناطق جنوب غرب این کشور دچار سیل و آب‌گرفتگی شده و به‌موجب آن سیستم حمل‌ونقل زمینی و هوایی با مشکل مواجه شده است.

به گزارش ایرنا، یک سخنگوی فرودگاه گتویک انگلیس امروز در بیانیه‌ای با اشاره به وضعیت ناپایدار جوی نسبت به‌احتمال لغو پروازهای این فرودگاه هشدار داد و از مسافران خواست تا پیش از حرکت به سمت فرودگاه، از آخرین وضعیت سفر خود مطلع شوند.
در همین پیوند، شرکت هواپیمایی «ایزی جت» اعلام کرد که روز گذشته 48 پرواز خود را لغو کرده و در کنار آن، خطوط هوایی «رایان ایر» نیز از لغو تعداد دیگری از پروازها در این فرودگاه خبر داده است.
شمار دیگری از فرودگاه‌های انگلیس ازجمله لوتن و استنستد نیز از وضعیت مشابهی برخوردار هستند. صدها تن از مسافرانی که به سمت لندن عازم بودند، در فرودگاه‌های مبدأ سرگردان شده و با انتشار پیام در شبکه‌های مجازی از استیصال خود خبرمی دهند.
این در حالی است که برخی شرکت‌های راه‌آهن نیز به دلیل آب گرفتن در خطوط ریلی به‌اجبار خدمات خود را متوقف کرده‌اند.
اداره هواشناسی انگلیس از روز گذشته برای بسیاری از بخش‌های شمالی و غربی این کشور هشدار زرد صادر و پیش‌بینی کرده است که این وضعیت تا شامگاه امشب (جمعه) ادامه پیدا می‌کند. این نهاد انگلیسی همچنین هشدار داده است که جاری شدن سیل ممکن است به ساختمان‌ها خسارت وارد کند.
برخی تصاویر منتشرشده در فضای مجازی نشان می‌دهد که خیابان‌ها و ایستگاه‌های قطار دچار آب‌گرفتگی شده است. در یک مورد گزارش‌شده است که براثر آب گرفتنی در ایستگاه قطار 'دیدکات' شهر آکسفورد، نزدیک به یک‌صد تن از مسافران سرگردان شده و درنهایت از روی سقف ساختمان مجاور تخلیه شدند.
یکشنبه گذشته نیز وقوع صاعقه سامانه سوخت‌رسان فرودگاه استنستد را مختل کرد و براثر آن ده‌ها پرواز در این فرودگاه زمین‌گیر شد.