مرد میانسال از تلکابین همدان سقوط کرد

همدان- ایرنا- رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: کارگر 43 ساله ای هنگام تعمیر پایه تلکابین گنجنامه، به پائین سقوط کرد و دچار شکستگی و آسیب دیدگی از ناحیه پنجه پا شد.

محمد موسیوند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تیم امداد کوهستان پس از دریافت خبری مبنی بر سقوط یک فرد از ارتفاع بلافاصله در محل حادثه حضور یافت.
وی اضافه کرد: طبق مشاهدات یک کارگر 43 ساله در حال تعمیر پایه تلکابین گنجنامه بود که به علتی نامشخص هنگام انجام کار به پائین سقوط می کند.
رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان بیان کرد: با توجه به وزن سنگین فرد مجروح، انتقال آن به پائین کوه دشوار بود بنابراین از تیم های هلال احمر مرکز استان کمک گرفته شد.
وی ادامه داد: تیم امداد کوهستان اقدام به آتل بندی پای این کارگر، ثابت کردن آن و انتقال مجروح به پائین کوه کرده و هم اینک فرد مصدوم تحویل عوامل اورژانس شده است.
رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: شمار عملیات های تیم امداد کوهستان بستگی به شرایطی نظیر تعداد تعطیلات، فصل های سرد و گرم و فعال بودن تلکابین دارد.
موسیوند بیان کرد: به طور میانگین ماهانه سه تا چهار عملیات مهم توسط تیم امداد کوهستان انجام می شود.
وی ادامه داد: همچنین اقدامات پیش بیمارستانی نظیر امدادرسانی به افرادی که دچار مکشلات قلبی، تنفسی و افت فشار شدند اند نیز همراه با تجویز و تحویل دارو توسط این نیروها صورت می پذیرد.