جزئیات دستگیری مامور قلابی پلیس راهور

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب، با اشاره به دستگیری یک جاعل عنوان که تحت پوشش ماموران راهنمایی و رانندگی اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد، گفت: این متهم در کلانتری به جرم خود اعتراف کرد.

خبرگزاری میزان: رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب، با اشاره به دستگیری یک جاعل عنوان که تحت پوشش ماموران راهنمایی و رانندگی اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد، گفت: این متهم در کلانتری به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ "علی پرویزی"، گفت: بر اساس اعلام اپراتور مرکز پیام منطقه ۲ پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، فردی میانسال که البسه این پلیس را به تن دارد، در حال گفت و گو و مشاجره با راننده یک دستگاه خودروی سواری است.

این اقدام که عجیب به نظر می‌رسید، توجه ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی منطقه را جلب کرده و برای بررسی با هماهنگی‌های انجام شده به محل اعزام شدند.

رئیس کلانتری ۱۳۴ عنوان داشت: زمانی که ماموران به محل رسیدند فرد مذکور سعی کرد از محل بگریزد که سرعت عمل ماموران مانع وی شده و در همان محل تحقیقات را آغاز کردند که در نتیجه مشخص شد این فرد با جعل عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی، جلوی یک راننده سواری را گرفته و سعی دارد به عناوین مختلف از وی اخاذی کند.

در نتیجه، ماموران فرد مذکور را بازداشت و به همراه راننده شاکی به کلانتری منتقل کردند که در بازجویی‌های انجام شده متهم به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و سوء استفاده از لباس ماموران راهنمایی و رانندگی اعتراف و پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ پرویزی،با توصیه به شهروندان در خصوص برخورد با چنین مواردی، گفت: ماموران پلیس در همه زمان کارت شناسایی معتبر همراه دارند و پیش از روبرو شدن با شهروندان و ادای احترام کارت شناسایی خود را نشان می‌دهند و شهروندان در صورت برخورد با مواردی که غیر از این روی می‌دهد می‌توانند مراتب را از طریق تلفن‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس گزارش دهند.