دستور وزیر کشور برای پیشگیری از ورود اتباع غیرمجاز خارجی/ مسائل پیش آمده درکنگره حزب اعتماد ملی ربطی به وزارت کشور ندارد

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل، از دستور وزیر کشور برای اعمال پیشگیری جدی از ورود غیر مجاز اتباع خارجی به کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: دستور وزیر کشور برای پیشگیری از ورود اتباع غیرمجاز خارجی/ مسائل پیش آمده درکنگره حزب اعتماد ملی ربطی به وزارت کشور ندارد

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل، از دستور وزیر کشور برای اعمال پیشگیری جدی از ورود غیر مجاز اتباع خارجی به کشور خبر داد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس ،  سید رمضان شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با اشاره به جلسه صبح امروز 5 خرداد ماه شورای معاونین وزارت کشور گفت: در این جلسه، رحمانی فضلی وزیر کشور براساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان امور اجتماعی کشور، ناظر بر تعدد حضور اتباع غیرقانونی خارجی در کشور و مشکلات ایجاد شده برای هر دو کشور از این رهگذر، دستور داد، همه تدابیر لازم برای پیشگیری کامل از ورود اتباع خارجی غیرمجاز به کشور به کار گرفته شود. وزیر کشور در این راستا همچنین تاکید کرد، با همکاری وزارت خارجه اتباع خارجی غیرمجاز حاضر در کشور، شناسایی و به کشور خود عودت داده شوند.
شجاعی کیاسری ادامه داد: وزیر کشور همچنین از استانداری تهران خواست، در همین راستا با سازمان بهزیستی و شهرداری همکاری های لازم را دنبال کنند تا موضوع تکدی گری اتباع پاکستانی و دیگر آسیب های موجود در این زمینه، برطرف شوند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور اظهار کرد: رحمانی فضلی در این نشست با اشاره به کنگره جمعه شب حزب اعتماد ملی، ضمن رد برخی ادعاهای رسانه ای، تاکید کرد که مسائل پیش آمده در این جلسه هیچ ارتباطی به وزارت کشور نداشته و کاملاً درون حزبی بوده است.

وی افزود: در نشست امروز شورای معاونین وزارت کشور، رحمانی فضلی با بررسی روند اقدامات در ذیل ابلاغ بخشنامه گفتگوی سیاسی، خواستار ورود جدی تر و فعالانه تر استانداری ها در این موضوع شد و همچنین از احزاب و گروههای سیاسی خواست تا مشارکت جدی تری در این عرصه در استانها داشته باشند.

شجاعی کیاسری گفت: در این جلسه، رئیس سازمان امور اجتماعی کشور مکلف شد، در تعامل با شهرداران کلان‌شهرها، ضمن بررسی آسیب‌های اجتماعی موجود، تصمیمات مشترک لازم در راستای حل معضلات و مشکلات در این عرصه را با همکاری شهرداری ها اتخاذ کند. وزیر کشور همچنین از سازمان امور اجتماعی خواست در مسیر تعامل یادشده، مساعدت و همکاری ممکن را با شهرداری ها به عمل آورد.