پلیس: کلاهبردار را شناسایی کنید

تهران- ایرنا- پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان درخواست کرد، کلاهبرداری را که با پوشش مامور وزارتخانه به دریافت مبالغی از برخی مالباختگان اقدام داشته، شناسایی کنند.

تهران- ایرنا- پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان درخواست کرد، کلاهبرداری را که با پوشش مامور وزارتخانه به دریافت مبالغی از برخی مالباختگان اقدام داشته، شناسایی کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تاریخ 18 فروردین امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه جعل عناوین از کلانتری 108 نواب به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع که در آن شاکی عنوان کرده بود که شخصی ضمن معرفی خود به عنوان مامور یکی از وزارتخانه های دولتی و به بهانه خرید خودرو اقساطی بدون بهره با شرایط بسیار مناسب به کلاهبرداری چند میلیون تومانی از وی اقدام کرده است.
شاکی پس از حضور در اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: چندی پیش با شخصی که خود با مشخصات فامیلی آقای ظریف معرفی کرده نیز آشنا شده و این فرد خود را به عنوان مامور یکی از وزارتخانه های مهم دولتی معرفی کرد.
وی ادامه داد: در مدت آشنایی، وی بارها در خصوص جایگاه اداری خود صحبت داشت تا اینکه یک دفعه بیان کرد که می تواند با استفاده از موقعیت خود نسبت به ثبت نام خرید یک دستگاه خودرو سواری آن هم به صورت اقساط بلند مدت و مهمتر از آن بدون بهره اقدام کند.
این شاکی پرونده با اشاره به اینکه این کلاهبردار اذعان داشت که فقط بایست مبلغی را به عنوان پیش ثبت نام به حساب خودروسازی مربوط واریز تا ظرف چند روز خودرو را تحویل بگیرد، گفت: با اعتماد به این فرد مبلغی را پرداخت کردم و منتظر بودم تا ظرف چند روز خودرو را تحویل بگیرم.
همچنین کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با توجه به اظهارات شاکی برای شناسایی متهم متواری پرونده به شعبه بانک مزبور مراجعه و در بازبینی تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته بانک و با راهنمایی شاکی به شناسایی تصویر متهم پرونده موفق شدند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به ادامه رسیدگی به این پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری متهم، هماهنگی لازم برای انتشار بدون پوشش تصویر به دست آمده از متهم با بازپرس محترم شعبه 7 دادسرای ناحیه 10 تهران انجام شد.
بر این اساس از همه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقع یا مخفیگاه و محل های تردد این شخص دارند درخواست می شود تا هر گونه اطلاعات خود را از طریق شماره 51055513 در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.گزارش مشکل
پليسمامورسرقتشاکی