سیل به روستاهای اهر خسارت زد

تبریز- ایرنا - فرماندار اهر گفت: جاری شدن سیل در روز چهارشنبه (دیروز) به تاسیسات زیرساختی روستاهای این شهرستان 20 میلیارد ریال خسارت زد.

تبریز- ایرنا - فرماندار اهر گفت: جاری شدن سیل در روز چهارشنبه (دیروز) به تاسیسات زیرساختی روستاهای این شهرستان 20 میلیارد ریال خسارت زد.

زاهد محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه هشت واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده باللی قشلاق و سیدلو 100 درصد بر اثر وقوع سیل تخریب و 11 واحد دیگر نیز بین 30 تا 60 درصد خسارت ‌دیده است.
وی اظهار داشت: جاری شدن سیل در روستاهای ساری سولی، نجف خانلو و دمیرتپه نیز موجب وارد شدن خسارت به زیرساخت‌ها و واحدهای مسکونی شده و بیش از 50 راس از دام‌های سبک و سنگین خانواده‌های این روستاها را تلف‌ کرده است.
فرماندار اهر یادآوری کرد: پس از گزارش‌های اولیه مبنی بر وقوع سیل در روستاهای این شهرستان، ستاد مدیریت بحران این شهرستان بلافاصله در محل حادثه نشست فوق‌العاده برگزار کرد.
محمودی ادامه داد: در این نشست دستگاه‌های خدمات رسان مکلف به برقراری مجدد خدمات زیربنایی از جمله آب شرب، گاز و برق شدند و هم اکنون نیز برق، گاز و آب روستاهای سیل‌زده وصل است.
وی با بیان اینکه هم اکنون با همکاری دستگاه‌های امدادرسان، خانواده‌های سیل‌زده در روستاهای اهر اسکان اضطراری یافته و در بین آن‌ها اقلام مورد نیاز توزیع‌ شده است، گفت: گروه سیار خدمات درمانی متشکل از پزشک متخصص با تمامی امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در حال ارایه خدمات پزشکی به خانواده‌های سیل‌زده هستند.
فرماندار اهر اظهار داشت: با بررسی های انجام شده هیچ گونه خسارت جانی در روستاهای سیل‌زده این شهرستان گزارش نشده است.
محمودی افزود: در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان در روستای سیل‌زده بنیاد مسکن موظف به برآورد خسارت‌های سیل به واحدهای مسکونی شد و دستگاه‌های خدمات رسان مکلف شدند بر نحوه خدمات‌رسانی به خانواده‌های آسیب‌دیده نیز نظارت مستمر کنند.
شهرستان اهر با 150 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال شرق تبریز واقع است.