اخاذی ۳۰ میلیونی با تصاویر خصوصی زن جوان

مردی که با دسترسی به عکس‌های خصوصی زنی جوان از او 30‌ میلیون تومان اخاذی کرده بود، دستگیر شد.

روزنامه شرق: مردی که با دسترسی به عکس‌های خصوصی زنی جوان از او 30‌ میلیون تومان اخاذی کرده بود، دستگیر شد.

زنی جوان چندی قبل به پلیس فتای مشهد مراجعه و علیه مردی ناشناس شکایت کرد. او گفت: من با این مرد از طریق تلگرام آشنا شدم و مدتی با هم چت می‌کردیم. من کار با تلگرام را به‌خوبی بلد نیستم. به همین‌دلیل یک روز وقتی او به من گفت رمزی برایم ارسال شده است و آن عددها را خواست به او دادم.

مدتی بعد فهمیدم این مرد عکس‌های خصوصی من را از طریق تلگرام به‌ دست آورده است. از آن به‌بعد بود که تهدید‌ها شروع شد. مرد غریبه به من گفت اگر 30‌ میلیون تومان به او نپردازم، عکس‌ها را منتشر می‌کند. ابتدا سعی کردم در برابرش مقاومت کنم، اما فایده‌ای نداشت، بعد تلاش کردم هرطور شده از او وقت بگیرم تا چاره‌ای پیدا کنم، ولی او برایم ضرب‌الاجل تعیین کرد و در نهایت مجبور شدم 30‌ میلیون تومان را به هر سختی‌ای که بود تهیه کنم و برای حفظ آبرویم به آن مرد بپردازم. مرد غریبه وقتی پول را گرفت دیگر به من کاری نداشت و تهدیدهایش تمام شد، اما من که از ماجرا به‌شدت ناراحت بودم، بعد از آنکه به تمام جوانب موضوع فکر کردم تصمیم گرفتم از این فرد شکایت کنم».

مأموران بعد از دریافت این شکایت درحالی‌که فهمیده بودند متهم از زن جوان درخواست رابطه نامشروع نیز کرده، تحقیقات گسترده‌ای را انجام دادند و در نهایت با سرنخ‌هایی که به ‌دست آوردند توانستند متهم را شناسایی کنند. آنها فهمیدند متهم مشهد را ترک کرده است، به همین دلیل در کمین نشستند تا اینکه وقتی این مرد با هواپیما به مشهد بازگشت، او را در گیت ورودی فرودگاه هاشمی‌نژاد بازداشت کردند.

متهم بعد از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد و گفت بعد از اینکه توانسته رمز نسخه دسک‌تاپ تلگرام زن جوان را به‌ دست بیاورد، عکس‌های او را کپی کرده تا به نقشه شومی که کشیده بود برسد.

متهم دستگیرشده پس از تکمیل پرونده برای سیر روال قانونی و رأی نهایی به دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای اعزام شد.
سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی، با اشاره به این پرونده به شهروندان توصیه کرد هرگز به‌علت ترس از افشای اطلاعات شخصی، از خواسته‌های نامشروع افراد مجرم تمکین نکنند و با مراجعه به پلیس، فرد اخاذ و مجرم را به دست قانون بسپارند.