آذرخش جان دو نفر را گرفت

برخورد آذرخش روز سه شنبه باعث جان باختن یک نفر در شهرستان ثلاث باباجانی کرمانشاه و نیز فردی دیگر در تکاب آذربایجان غربی شد.

خبرگزاری ایرنا: برخورد آذرخش روز سه شنبه باعث جان باختن یک نفر در شهرستان ثلاث باباجانی کرمانشاه و نیز فردی دیگر در تکاب آذربایجان غربی شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی، گفت: صبح امروز مرد 55 ساله ای در اثر برخورد آذرخش با علائم سوختگی شدید در سینه به درمانگاه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی انتقال یافت که پس از انجام CPRدر اتاق احیا جان باخت.

پویان احمدی افزود: این فرد به نام مجید قادری ساکن روستای «هوله رمضان سفلی» شهرستان ثلاث باباجانی بود که در محوطه ای نزدیک به روستا (دره شهیدان) دچار برق گرفتگی ناشی از برخورد تندر شد که فوری توسط خانواده اش به درمانگاه انتقال یافت.

ثلاث باباجانی در 136 کیلومتری غرب کرمانشاه و در همسایگی مرز عراق قرار دارد.

این شهرستان یک هزار و 418 کیلومتر گستره دارد و 38 هزار نفر در قالب 12 هزار خانوار در آن سکونت دارند.

صاعقه در تکاب جان یک نفر را گرفت

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران تکاب گفت: یک مرد 39 ساله از ساکنان روستای دورافتاده 'بلوز' در 45 کیلومتری این شهرستان در اثر صاعقه جان خود را از دست داد.

حبیب الله شیوخی  افزود: این مرد دامدار در مناطق مرتفع اطراف روستا و حدود 100 متری محل سکونت خود در حال چرای دام هایش مورد اصابت صاعقه قرار گرفته و دچار ایست قلبی شده است.

وی اضافه کرد: مردم باید در هنگام وقوع صاعقه از ایستادن در تپه های بلند، کنار درختان، زیر سیم های برق، تیرک ها، فنس ها، لوله های فلزی آب و علف زارهای مرطوب خودداری کنند.

همزمان یک جوان 28 ساله موتورسوار در نزدیکی روستای حمزه آباد مهاباد نیز در اثر برخورد صاعقه، مصدوم و بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان منتقل شد.

طاهر آریا، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی مهاباد در مورد وضعیت جسمانی این جوان گفت: این جوان از ناحیه گوش و گردن دچار سوختگی شده و وضع جسمانی وی اکنون مساعد است.

وی با اشاره به اینکه به این جوان در اثر شدت صاعقه شوک وارد شده است، اضافه کرد: جوان مصدوم تحت مراقبت قرار گرفته است و به زودی ترخیص می شود.