ایستگاه اصلی متروی سنت پترزبورگ به دلایل امنیتی بسته شد

مسکو – ایرنا - ایستگاه لنینسکی پراسپکت یکی از اصلیترین و پر ازدحامترین ایستگاه های متروی شهر سن پترزبورگ روسیه توسط نیروهای امنیتی بسته شده است.

مسکو – ایرنا - ایستگاه «لنینسکی پراسپکت» یکی از اصلیترین و پر ازدحامترین ایستگاه های متروی شهر سن پترزبورگ روسیه توسط نیروهای امنیتی بسته شده است.

ایستگاه اصلی متروی سنت پترزبورگ به دلایل امنیتی بسته شد

مسوولان متروی سنت پترزبورگ امروز دوشنبه، با اعلام این خبر در حساب توییتری مترو افزودند مشاهده بسته ای مشکوک در راهروی این ایستگاه منجر به این کار شده است.

در اوایل آوریل سال 2017 (اواسط فروردین 1396) انفجار انتحاری در قطار مترو نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت سن پترزبورگ 14 کشته و حدود 60 زخمی برجای گذاشت که عامل آن یک جوان 22 ساله قرقیزتبار شهروند روسیه معرفی شد.

در آستانه برگزاری همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ که کمتر از سه روز به آغاز آن مانده است تدابیر امنیتی در شهر سنت پترزبورگ شدت یافته است.

همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ در یک دهه گذشته فرصتی برای دیدار و گفت وگوی نمایندگان کارگروه ها و بحث در باره مسائل مهم اقتصادی جهان شده است که روسیه و بازارهای در حال رشد و جهان بطور کل با آنها مواجه می شوند.

در دوره گذشته نمایندگانی از 65 کشور جهان از جمله مقامات بزرگترین شرکت ها در این همایش شرکت کرده اند.

در چند سال اخیر، مقامات سیاسی و بزرگترین بازرگانان و کارآفرینان جهان نیز در این همایش شرکت کردند.