مستأجر، مظنون اصلی قتل صاحبخانه شد

مظنون اصلی پرونده تیراندازی منجر به جنایت در محدوده بازار میوه و تره‌بار شهرک قدس که هم‌زمان با وقوع جنایت از تهران متواری شده بود، دستگیر شد.

روزنامه شرق: مظنون اصلی پرونده تیراندازی منجر به جنایت در محدوده بازار میوه و تره‌بار شهرک قدس که هم‌زمان با وقوع جنایت از تهران متواری شده بود، دستگیر شد.

ساعت 12 روز سوم ماه جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع تیراندازی منجر به جنایت به کلانتری شهرک قدس اعلام شد. مأموران پس از حضور در محل جنایت واقع در میدان میوه‌و‌تره‌بار شهرک، با جسد مردی 65 ساله مواجه شدند که از ناحیه صورت و گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. بلافاصله موضوع به اورژانس، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ و قاضی کشیک ویژه قتل اعلام شد. با تأیید خبر مرگ این مرد از سوی تیم اورژانس و تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد، کارآگاهان و عوامل تشخیص هویت در بررسی صحنه جنایت اطمینان پیدا کردند شلیک باید با استفاده از سلاح ساچمه‌زنی از نوع شکاری انجام شده باشد.

کارآگاهان همچنین در تحقیقات میدانی از شاهدان صحنه جنایت که متوجه شلیک گلوله شده بودند، اطلاع پیدا کردند هم‌زمان با شنیده‌شدن صدای شلیک گلوله، یک خودروی پژو 206 با یک نفر سرنشین، به سرعت از محل متواری شده است. کارآگاهان پس از شناسایی هویت دقیق مقتول، با مراجعه به محل سکونت این فرد در نزدیکی محل جنایت و در تحقیقات از اعضای خانواده وی اطلاع پیدا کردند مقتول چندی پیش با مستأجر واحد مسکونی‌اش دچار اختلاف و درگیری شده و زمانی‌که مستأجر از تحویل‌دادن منزل مسکونی مورد اجاره به مقتول سرباز زد، مقتول نیز برابر روال قانونی برای تحویل‌گرفتن منزل خود اقدام کرد. کارآگاهان پس از شناسایی «رستم. ن» (45 ساله) به‌عنوان مظنون اصلی پرونده به محل سکونت او در منطقه سعادت‌آباد رفتند و اطلاع پیدا کردند رستم هم‌زمان با جنایت، دیگر ترددی به محل سکونتش نداشته و به احتمال فراوان متواری شده است.

با توجه به شواهد، دلایل و قرائن به‌دست‌آمده و قوت‌گرفتن احتمال ارتکاب جنایت از سوی «رستم»، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی اقدام به شناسایی مخفیگاه او در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کردند و ضمن هماهنگی با مقام قضائی و اخذ نیابت قضائی به این شهرستان رفتند و سرانجام روز شنبه هفته جاری موفق به دستگیری مظنون اصلی پرونده شدند.

سرهنگ حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: مظنون اصلی پرونده در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و حتی اطلاع از مرگ مقتول شد اما با توجه به شواهد، دلایل و مدارک به‌دست‌آمده و قوت‌گرفتن احتمال ارتکاب جنایت از سوی این شخص، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف واقعیت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.