یک میلیون تن گندم کرمانشاه و ایلام خریداری می شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور اعلام کرد که در مجموع امسال حدود یک میلیون تن گندم از کشاورزان استان های کرمانشاه و ایلام خریداری می شود.

یک میلیون تن گندم کرمانشاه و ایلام خریداری می شود

صفدر رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: برداشت گندم در استان های کرمانشاه و ایلام آغاز نشده اما پیش بینی می شود که تا پایان هفته کار برداشت گندم از مزارع مناطق گرمسیری کرمانشاه آغاز شود.

وی افزود: براساس پیش بینی های انجام شده امسال حدود 750 هزار تن گندم از کشاورزان استان کرمانشاه و حدود 250 هزار تن از کشاورزان استان ایلام خریداری خواهد شد.

براساس اعلام مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور، 68 مرکز در استان کرمانشاه و 23 مرکز در استان ایلام به منظور خرید گندم از کشاورزان در نظر گرفته شده است.

رحیمی بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی یک هزار و 300 تومان و هر کیلوگرم گندم درم یک هزار و 330 تومان است، گفت: براساس تقسیم بندی صورت گرفته کشاورزان باید گندم خود را به مرکز خرید مجاور خود تحویل دهند.

وی وعده داد: 50 درصد از پول کشاورزان تا 2 روز پس از خرید گندم آنان توسط بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور اعلام کرد که در سال زارعی جاری 124 هزار هکتار در استان ایلام و 463 هزار هکتار در استان کرمانشاه زیرکشت گندم آبی و دیم رفته است.

رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: برداشت کلزا از مزارع استان کرمانشاه از هفته گذشته آغاز شده و 15 مرکز، کلزای تولیدی کشاورزان استان را خریداری می کنند.

وی گفت: امسال هفت هزار و 800 هکتار از زمین های استان کرمانشاه زیرکشت کلزار رفته که پیش بینی می شود بیش از 16 هزار تن کلزا از آنها برداشت شود.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 940 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.