شورش زندانیان در ونزوئلا 11 کشته برجا گذاشت

تهران- ایرنا- در دومین مورد از شورش زندانیان در ونزوئلا طی چند روز گذشته، 11 نفر در زندانی در غرب این کشور کشته شدند.

شورش زندانیان در ونزوئلا 11 کشته برجا گذاشت

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، 9 زندانی و 2 نگهبان در شورش زندانیان در ایالت لارا در غرب ونزوئلا کشته شدند.

ایریس وارلا وزیر زندان های ونزوئلا با تائید این خبر گفت که زندان یادشده اکنون تحت کنترل پلیس بوده و تحقیقات از این شورش آغاز شده است.

روز چهارشنبه نیز شورشی در زندانی دیگر در کاراکاس پایتخت ونزوئلا که بسیاری از مخالفان دولت در آن بازداشت هستند، روی داد که تلفاتی در پی نداشت.

شورش در زندان های ونزوئلا که وجود اسلحه و مواد مخدر در میان زندانیان آن ها امری عادی است، حادثه ای رایج در این کشور است.

ماه گذشته نیز در شورش مشابهی که در یک مرکز پلیس در ایالت کارابوبو ونزوئلا روی داده و منجر به آتش سوزی شد، 68 نفر جان خود را از دست دادند.

ونزوئلا با محدودیت فضای لازم برای زندانیان روبه روست. اغلب افراد مظنون و یا کسانی که قرار است محاکمه شوند، به بازداشتگاه های پلیس فرستاده می شوند.

سال گذشته نیز 65 نفر بر اثر خشونت، سوءتغذیه و بیماری سل در زندان های ونزوئلا جان خود را از دست دادند.

همچنین در ماه اوت 2017، شورش در یک بازداشتگاه پلیس در ایالت «آمازوناس» 37 کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت. در ماه آوریل 2017 نیز بر اثر درگیری میان زندانیان در شهر «بارسلونا» ونزوئلا 12 نفر کشته شدند.