افزایش کشته ها و زخمی های غزه نگران کننده است

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی صلیب سرخ با ابراز نگرانی شدید از افزایش شمار تلفات خشونت ها در غزه، اتخاذ تمهیدات جدی برای جلوگیری از افزایش تلفات را خواستار شد.

افزایش کشته ها و زخمی های غزه نگران کننده است

به گزارش ایرنا، کمیته بین المللی صلیب سرخ روز سه شنبه اعلام کرد: بیمارستان شفا در غزه اکنون باید جوابگوی 400 زخمی باشد و با توجه به کمبود ملزومات درمانی، این کار نمی تواند بیش از این ادامه یابد. سیستم درمانی غزه در شرف فروپاشی است.

بر اساس این گزارش، همزمان با افزایش خشونتها در غزه، کمیته بین المللی صلیب سرخ با نگران کننده خواندن آمار بالای کشته ها و زخمی ها، خواستار حفظ شرایط لازم برای ادامه عملیات بشردوستانه شد.

در همین حال، کمیته بین المللی صلیب سرخ از تمام طرفهای درگیر خواست هر آنچه در توان دارند، برای حفاظت از کارکنان درمانی و به ویژه تضمین دسترسی امن، بلامانع و فوری آمبولانس ها به مراکز درمانی به کار بگیرند.

این سازمان با تاکید بر تعهد خود برای پشتیبانی از بیمارستانهای غزه اعلام کرد که دیروز موفق به انتقال یک محموله امدادی اضطراری به غزه شده است.

گوسلن دفورن، رئیس دفتر نمایندگی فرعی کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه اظهار داشت: دریافت این محموله امدادی که به صورت اضطراری مورد نیاز تاسیسات درمانی غزه بود، می تواند اندکی از دغدغه های ما را بر طرف کند. زندگی بیماران در خطر است. حتی پیش از اتفاقات اخیر نیز بیمارستانها و تاسیسات درمانی در غزه دچار کمبودهای فراوان بودند و سیل جدید مجروحان نیز شرایط را وخیم تر کرده است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ تاکید کرد: در قالب ماموریت های بشردوستانه این سازمان به عنوان یک میانجی بی طرف به گفت و گوی محرمانه با تمام مراجع و مسئولان خواهد پرداخت تا آثار خشونت ها بر غیرنظامیان را به حداقل برساند.