3 مامور قلابی در ارومیه دستگیر شدند

ارومیه - ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی ارومیه از دستگیری سه مرد که با جعل عنوان ماموران امنیتی از مردم استان اخاذی می کردند، خبر داد.

3 مامور قلابی در ارومیه دستگیر شدند

سرهنگ حسین صمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی سه مامورنما از وی، تیمی از عوامل انتظامی مجرب کلانتری 11 ارومیه جهت رسیدگی به موضوع تشکیل شد.

وی اضافه کرد: ماموران پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی و با استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار این سه مرد را شناسایی و پس از کسب مجوز قضایی آنان را طی یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی ارومیه ادامه داد: متهمان در بازجویی های پلیسی منکر جرائم خود بودند اما در مواجهه با شاکی و رویت ادله و مدارک موجود به 11 فقره اخاذی با کمک و همدستی همدیگر اعتراف کردند.

سرهنگ صمدپور افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی با تاکید بر اینکه ماموران در زمان انجام ماموریت ملزم به همراه داشتن کارت شناسایی هستند، افزود: پلیس در صورت درخواست مردم باید کارت شناسایی خود را ارائه کند.

وی ادامه داد: در صورت خودداری ماموران انتظامی از ارائه کارت شناسایی، مردم می توانند آن را با پلیس 110 در میان بگذارند.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف ها از اولویت های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.

گزارش مشکل
ماموران قلابیاخاذی