سیل کلات آسیب جدی نداشت

مشهد - ایرنا - فرماندار کلات گفت: بارندگی های شدید عصر دوشنبه این شهرستان که بعضا به صورت تگرگ بود و منجر به جاری شدن سیل شد، خسارت جدی دربرنداشته است.

سیل کلات آسیب جدی نداشت

سیداصغر علوی تبار دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر این بارندگی ها آبهای سطحی وارد معابر و خیابانهای کلات و منجر به آبگرفتگی و انسداد تونل ورودی شهر شد که با جمع آوری آبرفتها، هم اکنون این مسیر بازگشایی شده است.

وی اظهار کرد: بر اساس گزارش های دریافتی آبگرفتگی چند خانه مسکونی در منطقه دربند کلات، تخریب یک واحد شهری، واژگونی یک خودرو، مفقودی چند راس دام و خسارت به یک دستگاه تراکتور از جمله خسارات سیل امروز بوده است.

وی با اشاره به ادامه بارش و آماده باش همه نیروهای امدادی گفت: هشدارهای لازم توسط سازمانهای مربوط داده شده و پیش بینی های لازم در خصوص دیگر حوادث احتمالی نیز صورت گرفته است.

*سیل درگز مهار شده است

حسن کاظمی، معاون فرماندار درگز نیز گفت: بارندگی های عصر دوشنبه و امشب در این شهرستان منجر به جاری شدن سیل شد که خسارتی به بار نیاورد و در مسیر اصلی خود وارد بند انحرافی شد.

هواشناسی خراسان رضوی امروز با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها هشدار داد و از هموطنان درخواست کرد از سکونت و توقف در کنار رودخانه ها و مسیلها خودداری کنند.