مصدومیت دو کارگر در پی ریزش آوار ساختمان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مصدومیت دو کارگر در پی ریزش آوار یک ساختمان قدیمی در حال تخریب خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۶:۰۲ امروز یک مورد حادثه آوار ساختمان در خیابان ابوذر غفاری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و دو ایستگاه با تجهیزات کامل به محل اعزام شدند.

وی افزود: محل حادثه یک ساختمان قدیمی سه طبقه در حال تخریب بود که کار تخریب طبقه دوم و سوم آن تا حدود زیادی انجام شده بود. در حالی که کارگران در طبقه همکف مشغول تخریب بودند، یکباره دیواره‌ها، سقف و نخاله‌هایی که از تخریب بخش‌های دیگر در طبقه اول جمع شده بودند، دچار ریزش می‌شوند و دو نفر کارگر زیر آوار محبوس می‌شوند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: آتش‌نشانان ابتدا موفق شدند یک کارگر افغانی که حدودا ۳۰ سال سن داشت و بخشی از بدن او زیر آوار مانده بود را خارج کنند. فرد دوم هم آقای حدودا ۷۰ ساله ایرانی بود که پس از جست و جوی محلی که او در زیر آوار گرفتار شده بود، آتش‌نشانان با احتیاط کامل این فرد را زنده خارج کردند و هر دو فرد که دچار مصدومیت شده بودند، تحویل عوامل اورژانس داده شدند.

وی افزود: در نهایت عملیات در ساعت ۱۶:۴۸ به پایان رسید.