توفان شن موجب اختلال در تردد محورهای کرمان می شود

کرمان - ایرنا - رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: توفان شن و بروز پدیده گرد و غبار در محورهای مواصلاتی کرمان - یزد، کرمان - فارس و کرمان - سیستان و بلوچستان موجب کاهش دید افقی و در نهایت اختلال در تردد در این محورها طی امروز (یکشنبه) پیش بینی می شود.

توفان شن موجب اختلال در تردد محورهای کرمان می شود

حمیده حبیبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ناپایداری های جوی از روز پنجشنبه هفته گذشته به شکل افزایش ابر، رگبار پراکنده، بارش باران، وزش باد و گرد و غبار خود را در این استان نشان داده است.

وی اظهار کرد: وزش باد شدید در مناطقی از شرق و شمال استان کرمان نیز موجب بروز پدیده گرد و غبار در مناطق دیگر از جمله شهر کرمان شده است.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: احتمال رخداد رگبار و رعد و برق نیز امروز در مناطقی از شمال و غرب استان کرمان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: این ناپایداری های جوی به شکل وزش باد شدید فردا نیز در برخی از مناطق جنوبشرق مانند ریگان خود را نشان می دهد.

حبیبی دمای شهر کرمان را امروز در خنک ترین ساعات 11 و در گرمترین ساعات 21 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

شرق استان کرمان به علت شرایط اقلیمی و همجواری با کویر لوت و نیز استمرار حدود دو دهه خشکسالی به دومین کانون ریزگردهای کشور تبدیل شده است .