انتقام گیری آتشین خواستگار شکست‌ خورده

پسر جوانی که با انگیزه انتقام‌گیری اقدام به آتش‌افروزی کرده بود، در ساعات اولیه پس از شروع تحقیقات پلیس دستگیر شد.

روزنامه شرق: پسر جوانی که با انگیزه انتقام‌گیری اقدام به آتش‌افروزی کرده بود، در ساعات اولیه پس از شروع تحقیقات پلیس دستگیر شد.

شامگاه سه‌شنبه یک مورد آتش‌سوزی به مرکز 125 تهران اعلام شد و دقایقی بعد امدادگران نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی تهران در محل حاضر و با یک خودروی آتش‌گرفته روبه‌رو شدند. آتش‌نشانان پس از اطفای حریق به نشانه‌هایی از عمدی‌بودن آن برخوردند. بنابراین مأموران پلیس در جریان ماجرا قرار گرفتند و ساعتی پس از آن مأموران اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. مأموران پلیس بررسی دوربین‌های مداربسته و شنیدن اظهارات شاهدان احتمالی را در دستور کار قرار دادند.

این در حالی بود که شنیدن اظهارات شاکی پرونده کلید احتمالی حل معما را به مأموران پلیس داد، اما مأموران برای پایین‌آمدن احتمال خطا و نتیجه‌گیری بهتر، تحقیقات را در شاخه‌های دیگر نیز ادامه دادند. مالک خودرو که مرد میان‌سالی بود، به مأموران گفت: مدتی قبل پسر جوانی برای خواستگاری دخترم به خانه ما آمد، اما پس از مدتی با توجه به شرایط و وضع او ما جواب منفی دادیم. با توجه به شناخت کمی که از آن پسر دارم، احتمال می‌دهم آتش‌افروزی کار او باشد.

به‌این‌ترتیب مأموران با به‌دست‌آوردن آدرس محل سکونت پسر جوان، برای تحقیق از او به خانه‌اش رفتند، اما خانواده‌اش گفتند در خانه حضور ندارد. غیبت این پسر فرضیه فرار او را تقویت کرد و پس از آن مأموران تمرکز بیشتری روی خواستگار داشتند تا اینکه در نهایت او را در مخفیگاه خود شناسایی و دستگیر کردند. پسر جوان در بازجویی‌های اولیه به آتش‌افروزی اعتراف کرد و گفت: وقتی به خواستگاری من جواب منفی دادند، با انگیزه انتقام‌گیری این کار را کردم.

بنا بر این گزارش، متهم درحال‌حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.