درگیری داعش در زندان اندونزی 6 کشته برجای گذاشت

کوالالامپور- ایرنا - منابع خبری گزارش دادند: درگیری مسلحانه در زندانی در نزدیکی جاکارتا پایتخت اندونزی که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفته، باعث کشته شدن پنج نیروی پلیس و یک محکوم تروریستی شده است.

کوالالامپور- ایرنا - منابع خبری گزارش دادند: درگیری مسلحانه در زندانی در نزدیکی «جاکارتا» پایتخت اندونزی که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفته، باعث کشته شدن پنج نیروی پلیس و یک محکوم تروریستی شده است.

درگیری داعش در زندان اندونزی 6 کشته برجای گذاشت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جاکارتا گلوب، گروه تروریستی داعش ادعا کرده که افراد مسلحش در این درگیری شرکت داشته اند.

برخی منابع خبری عکس‌هایی را مبنی بر حمل سلاح به داخل زندان و درگیری زندانیان با نیروی های مبارزه با تروریسم، منتشر کرد ند اما مقام‌های اندونزی هنوز اعتبار این عکس‌ها را تأیید نکرده اند.

سخنگوی پلیس اندونزی در این زمینه گفت: در این درگیری ها 6 نفر کشته شده اند، پنج نفر از همکاران ما و یک نفر از مردان آن‌ها.

طبق گزارش‌های رسانه‌های اندونزیایی، تا زمان انتشار این خبر، درگیری‌ها همچنان ادامه دارد و پلیس درتلاش برای آرام کردن اوضاع است.

پلیس اندونزی تاکیدکرده است اقدامات لازم را برای بازگرداندن آرامش به این زندان به کار خواهد گرفت.

معضل افراط گرایی در اندونزی با بیش از 260 میلیون نفر به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان سالیان زیادی است که وجود داشته و سبب وقوع چندین حوادث تروریستی مرگبار در این کشور شده است.

مرگبارترین حادثه تروریستی در اندونزی، در جزیره توریستی «بالی» در سال 2002 رخ داد که در اثر آن، 202 نفر که بیشتر آن‌ها گردشگران خارجی بودند، کشته شدند.

رئیس جمهوری اندونزی تاکنون در اظهارات مختلف اعلام با تاکید بر اینکه چالش های اندونزی در حال حاضر و در آینده چالش های آسانی نیستند، اعلام کرده است: ما همچنان با فقر و نابرابری، بی ثباتی در اقتصاد جهان و گروه های افراط گروها، تندروها و تروریسم مواجه هستیم.

گزارش مشکل
اندونزیزندانداعش