رمالی که نسخه بدبختی می نوشت

مرد رمال که 35 سال با نوشتن نسخه‌های دروغین زندگی مردم را به هم می‌ریخت با شکایت مشتریانش دستگیر شد.

به گزارش ایران، دادستان عمومی و انقلاب دماوند در تشریح جزئیات این پرونده گفت: این فرد سالانه برای 1900 نفر دعانویسی و رمالی می‌کرد.حسن ابراهیمی بسابی در ادامه گفت: این رمال دعانویس باعث ایجاد اختلافات خانوادگی فراوانی در دماوند شده بود. طبق برآوردهای به عمل آمده درآمد این فرد میلیون‌ها تومان در ماه بوده است. اما با شکایت خانواده‌های زیادی به دادسرا سرانجام متهم شناسایی و دستگیر شد.

در بازرسی از خانه وی و بررسی دفاتر و اوراق موجود دریافتیم که طی یک سال ۱۸۷۵ نفر به او مراجعه داشتند و از هر نفر بین ۵۰ الی ۱۰۰ هزار تومان بیعانه گرفته بوده است.به گفته این فرد، وی از سال ۶۲ کار رمالی را شروع کرده و از این راه ثروت هنگفتی به جیب زده است.دادستان عمومی و انقلاب دماوند با بیان اینکه وجود چنین رمال‌ها و جادوگرانی به خاطر استقبال برخی از مردم زودباور و ساده انگار است، افزود: توصیه می‌کنم که مردم نسبت به این موارد آگاهانه‌تر برخورد کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد غیر بومی بیشترین مراجعات به این افراد را تشکیل داده‌اند.وی از مالباختگان خواست تا به دادسرای دماوند مراجعه کنند تا به شکایت آنها با فوریت و خارج از وقت رسیدگی شود.

گزارش مشکل
رمالدماوند