افزایش 134 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان ایلام

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی استان ایلام از افزایش 134 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان ایلام خبر داد.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار نورعلی یاری گفت: اطلاعاتی در خصوص حمل مواد مخدر توسط یکی از عمده فروشان مواد مخدر در بخش کلات مورموری دریافت و موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس شهرستان آبدانان قرار گفت.

وی ادامه داد: با سرنخ های به دست آمده، فروشنده عمده مواد مخدر شناسایی و طی هماهنگی های به عمل آمده با مقامات قضایی شهرستان توسط عوامل انتظامی بخش کلات مورموری، متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: از متهم چهار کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که به صورت ماهرانه در خودروی نیسان جاسازی کرده بود کشف شد.

وی تصریح کرد: پس از دستگیری، متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شهرستان آبدانان، و خوردوی نیسان این سوداگر نیز توقیف شد.

سردار یاری تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران، از ابتدای سال تاکنون، 134 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر و 10 درصد افزایش دستگیرشدگان را داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان ایلام ازشهروندان خواست هرگونه عرضه و توزیع موادمخدر را به پلیس اطلاع دهند تا اجازه فعالیت کسانیکه جوانان و نوجوانان کشور را به ورطه نابودی هدایت می کنند داده نشود.

** کشف سرقت احشام به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال در شهرستان دره شهر

فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر از دستگیری سارق احشام بخش ماژین و کشف سرقت به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ مهرداد علیمحمدی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام شکایت تعدادی ازساکنان روستاهای بخش ماژین شهرستان دره شهر مبنی بر سرقت احشام روستاییان ، مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی پاسگاه بخش ماژین با انجام اقدامات شبانه روزی پلیسی توانستند سارق احشام را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کنند.

وی تاکید کرد: سارق در تحقیقات اولیه به سرقت تعداد قابل توجهی احشام به ارزش ریالی ۴۰۰ میلیون ریال اعتراف که در این راستا پرونده ای تشکیل و جهت بررسی بیشتر در دست اقدام می باشد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اقدامات رد گم کنی سارق مانند شستشوی کامل و ایجاد تغییرات در پشم و شمایل احشام سرقتی و فروش آنها به مالخرها از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از وقوع سرقت از خرید احشام زنده و یا خرید گوشت از قصابی های غیرمجاز خودداری کنند.

6119