تیم های امداد نجات به مناطقی که برق قطع شده، اعزام شدند

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه استان های همجوار ایلام و کرمانشاه در آماده باش کامل هستند، گفت: نیروهای امداد و نجات برای نجات جان مصدومان به مناطقی که برق در آنجا قطع شده است، اعزام شده اند.

بهنام سعیدی یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود : متاسفانه برق تعدادی از روستاهای استان ایلام بویژه در شهرستان قصرشیرین، قطع شده که این امر کار شناسایی مصدومان و خسارات را کمی سخت کرده است اما با این وجود تیم های امداد به این منطقه اعزام شده اند و تلاش کنند تا مصدومان و مجروحان را از زیر آوار نجات دهند.

وی افزود: این تیم درحال امدادرسانی به مردم در این روستاها هستند.

سعیدی درباره میزان فوتی ها و مصدومان در اثر زلزله اظهارکرد: هنوز آمار جمع بندی شده در ایر خصوص وجود ندارد اما ظاهرا چند نَفَر جان باختند و تعدادی هم مجروح شده اند که مجروحان در مراکز درمانی در حال مداوا هستند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نخستین زمین لرزه امشب ساعت ٢١:٥:١٥ با بزرگان ٤.٥ ریشتر در منطقه ازگله کرمانشاه روی داد، گفت: ساعت ٢١:٤٨:١٥ زمان وقوع دومین زلزله در همان منطقه اما به بزرگای ٧.٣ ریشتر بود که بعد از آن شاهد دو پس لرزه ٤.٦ ریشتری در ازگله و ٤ ریشتری در قصرشیرین بوده ایم که این زلزله ها و پس لرزه ها به ساختمان ها، واحدهای مسکونی و تجاری خساراتی وارد کرده است.

به گفته وی، بعد از وقوع زلزله تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تشکیل شد.