زن و شوهر جوان از وانت پراید به بیرون پرتاب شده و جان باختند

جانشین پلیس راه استان همدان گفت: واژگونی یک دستگاه خودروی وانت پراید در جاده همدان به ملایر ۲ سرنشین جوان این خودرو را به کشتن داد.

سرهنگ سعید اسماعیلی، جانشین فرمانده پلیس راه استان در گفتگو با خبرآنلاین در همدان با اعلام مطلب فوق افزود: در ساعت ۱۵ روز گذشته یک دستگاه پراید وانت در ۱۰۰ متری پایگاه پلیس راه جوکار ملایر واژگون شد که بر اثر این حادثه زن و شوهر جوان به بیرون از خودرو پرتاب شده و جان باختند.

وی اظهار داشت: در این سانحه خودروی وانت پراید از مسیر اصلی جاده خارج شد و به طول یکصد متر در مسیر خاکی حاشیه جاده حرکت کرده و سپس واژگون شده است.

سرهنگ اسماعیلی ادامه داد: این خودرو در مسیر مستقیم و بدون هیچگونه پیچ واژگون شده همچنین بر اثر بالا بودن سرعت این وسیله نقلیه، حدود پنج بار غلت خورده و در آسمان چرخیده است.

جانشین رئیس پلیس راه استان همدان خاطرنشان کرد: ۲ سرنشین حدود ۳۰ ساله که با هم زن و شوهر بودند به علت نسبتن کمربند ایمنی از خودرو به بیرون پرتاب شده و متاسفانه جان خود را از دست دادند.

سرهنگ اسماعیلی گفت: اگر راننده و سرنشینان وسائط نقلیه از کمربند ایمنی استفاده کنند، در شدید ترین سوانح نیز مجروح می شوند.

وی افزود: بسیاری از سرنشینان وسیله نقلیه اقدام به استفاده از کمربند ایمنی نمی کنند و این افراد هنگام واژگونی خودرو به بیرون پرت شده و سر آنها با سطح آسفالت و سنگ برخورد کرده و جان خود را از دست می دهند.

لازم به ذکر است، طبق آمار منتشره از سوی پزشکی قانونی، ۱۱۴ نفر بهار امسال در سوانح رانندگی این استان جان باختند که ۸۶ تن از جان باختگان مرد و ۲۸ نفر نیز زن بوده اند.