ضرب و شتم تکنسین های اورژانس ۱۱۵ در شهر جونقان شهرستان فارسان

شهرکرد- ایرنا- مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت Ø­ÙˆØ§Ø¯Ø Ùˆ فوریتهای پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: تکنسین های اورژانس ۱۱۵ Ú©Ù‡ روز شنبه برای درمان یک بیمار در شهر جونقان اعزام شده بودند ØŒ مورد ضرب Ùˆ شتم همراه بیمار قرار گرفتند.

شهرکرد- ایرنا- مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: تکنسین های اورژانس ۱۱۵ که روز شنبه برای درمان یک بیمار در شهر جونقان اعزام شده بودند ، مورد ضرب و شتم همراه بیمار قرار گرفتند.

ضرب و شتم تکنسین های اورژانس 115 در شهر جونقان شهرستان فارسان
ضرب و شتم تکنسین های اورژانس ۱۱۵ در شهر جونقان شهرستان فارسان

به گزارش ایرنا، محسن ابراهیمی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه های استان افزود: با توجه به اینکه نیروهای اورژانس ۱۱۵ پس از اعلام مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ به سرعت به محل اعلام شده اعزام شدند اما در مسیر، همراه بیمار با خودروی شخصی آمبولانس را متوقف می کند و با چوب به تکنسین های اورژانس حمله ور می شود.

وی با اشاره به ضرب و شتم تکنسین اورژانس ۱۱۵ توسط همراه بیمار گفت: به دنبال این حادثه، یکی از تکنسین های اورژانس از چند ناحیه بدن دچار آسیب می شود.

ابراهیمی اظهار کرد: مردم و همراهان بیماران مطمن باشند که تاخیر در رسیدن به بالین بیمار به هیچ عنوان متوجه پرسنل نیست چرا که ساختار عملیاتی اورژانس کل کشور به گونه ای است که از زمان اعلام ماموریت توسط مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ تا حرکت آمبولانس ۹۰ ثانیه نخواهد بود و بقیه زمان تا رسیدن مربوط به مسافت و وضعیت ترافیک می باشد.

وی افزود: با توجه به ماهیت و رسالت کاری اورژانس اینگونه خشونت ها باعث دلسردی تکنسین های اورژانس می شود.

به گزارش ایرنا ،هم اکنون ۲۰۰ تکنسین فوریتهای پزشکی در۴۶ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با ۶۱ دستگاه آمبولانس در چهارمحال و بختیاری به مسافران خدمات ارائه می کنند.

از این تعداد ۱۶ پایگاه شهری و مابقی جاده ای است.