جزئیات "دو سر بریده شده" در شیخ بهایی

یکی از بدن‌های دو جسدی که روز چهارشنبه هفته گذشته در خیابان شیخ بهایی تهران رها شده بود، کشف شد.

یکی از بدن‌های دو جسدی که روز چهارشنبه هفته گذشته در خیابان شیخ بهایی تهران رها شده بود، کشف شد.

به گزارش اعتماد، در پی کشف دو سر بریده متعلق به یک زن و یک مرد در خیابان شیخ بهایی تهران، تنه زن در مرکز بازیافت تهران پیدا شد.

بازپرس امور جنایی تهران نیز با بیان اینکه صاحبان سرهای پیدا شده در خیابان شیخ‌بهایی توسط شلیک گلوله به قتل رسیده‌ بودند، گفت: یک نیم‌تنه و بخشی از یک پا در منطقه کهریزک پیدا شده که احتمال می‌رود متعلق به یکی از سرهای پیدا شده باشد.

سجاد منافی‌آذر درباره اجساد سرهای بریده شده که روز چهارشنبه در اتوبان شیخ بهایی پیدا شده بود، گفت: یک نیم‌تنه و بخشی از پا در نقطه دیگری از تهران پیدا شده که در حال انجام آزمایشات DNA  هستیم تا مشخص شود این پیکر متعلق به سرهای پیدا شده است یا خیر.

او با بیان اینکه این نیم‌تنه پنجشنبه عصر پیدا شده، ادامه داد: این نیم‌تنه که در مرکز بازیافت زباله تهران در منطقه کهریزک‌‌ رها شده بود برخلاف سر‌ها دچار سوختگی نشده و متعلق به زنی جوان است.

ما همچنان در حال تحقیق و بررسی روی این پرونده هستیم تا ان‌شاءالله هر چه سریع‌تر به نتایج قطعی برسیم. بازپرس امور جنایی تهران با بیان اینکه مقتولان به ضرب گلوله به قتل رسیده‌اند، خاطرنشان کرد: دو گلوله به سر خانم و یک گلوله به سر آقا شلیک شده که عامل مرگ نیز همین گلوله‌ها بوده و پس از مرگ سر‌های‌شان را جدا کرده‌اند. هفته گذشته در پی تماس فردی و اطلاع از وجود دو سر سوخته در خیابان شیخ بهایی، پیگیری ماموران برای یافتن عاملان و شناسایی هویت سر‌ها آغاز شد.

این دو سر که سوخته شده بودند به یک مرد و یک زن تعلق دارند. با حضور نیروی انتظامی در محل مشخص شد که محل این جنایت جای دیگری بوده و سپس سرها به این منطقه منتقل شده است. با دستور قضایی سرها به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران تحقیقات برای کشف تنه قربانیان و شناسایی هویت آنها را آغاز کردند.

تحقیقات در این باره ادامه داشت تا اینکه روز پنجشنبه کارگران مرکز بازیافت زباله تهران با تنه ‌زنی در میان زباله رو به رو شدند و موضوع را به پلیس گزارش کردند. ماموران با حضور در محل متوجه شدند که تنه متعلق به زن جوانی است که سر ندارد. به دلیل اینکه احتمال می‌دادند تنه متعلق به سر سوخته باشد آزمایش در این‌باره را در دستور کار قرار داده و مشخص شد فرضیه آنها درست بوده است.

عامل یا عاملان این جنایت هولناک تنه زن جوان را پس از قتل در داخل سطل زباله‌ای در تهران رها کرده بودند. جست‌وجو برای یافتن تنه مرد جوان هم ادامه دارد. ماموران به دنبال هویت این دو نفر هستند.

ماموران اداره آگاهی تهران روز چهارشنبه هفته گذشته جسد یک سر بی‌تن که متعلق به زنی بود را در خیابان شیخ بهایی کشف کردند و این در حالی بود که در ادامه جست‌وجوهای‌شان به فاصله کمی از سر کشف شده ماموران متوجه وجود نایلونی دیگر شده و در بررسی آن متوجه شدند داخل نایلون سر سوخته یک مرد قرار دارد. با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تیم بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی تهران و سجاد منافی‌آذر، بازپرس جنایی در محل حاضر شدند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد، سرهای کشف شده متعلق به یک زن و مرد جوان است و باقی اجساد آنها در محل نیست.

سرها متعلق به زن و مردی است که بین ٣٠ تا ٣٥ سال سن دارند. با بررسی صحنه کشف جسد، تیم‌های ویژه اداره قتل دهم تحقیقات‌شان را برای یافتن سایر اعضای بدن مقتولان و شناسایی هویت آنها آغاز کردند.

ماموران احتمال می‌دهند، قاتل یا قاتلان پس از ارتکاب جنایت و مثله کردن اجساد، تکه‌های مختلف بدن این زن و مرد را در نقاط مختلف تهران رها کرده باشند. سرانجام با دستور بازپرس ویژه قتل پایتخت سرهای کشف شده برای انجام آزمایشات لازم و تعیین هویت به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

محمد شهریاری، رییس دادسرای جنایی تهران در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «ما به محض اطلاع از موضوع تحقیقات خود را پیرامون این حادثه شروع کردیم. پرونده این حادثه در دادسرای جنایی مفتوح شده و موضوع در حال بررسی است.»