محدودیت های ترافیکی جاده های کشور در تعطیلات پایان هفته

تهران - ایرنا - مرکز مدیریت راه های کشور محدودیت های ترافیکی در برخی از محورهای برون شهری را از ۱۱ تا ۱۵ مرداد ماه جاری را اعلام کرد.

محدودیت های ترافیکی جاده های کشور در تعطیلات پایان هفته
محدودیت های ترافیکی جاده های کشور در تعطیلات پایان هفته

به گزارش ایرنا، تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) تا ۶ روز ۱۵ مرداد ماه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع خواهد بود اما تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

** محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ روز جمعه این هفته از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ روز جمعه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲شنبه آینده از ساعت یک بامداد تا یک بامداد روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روز شنبه ۱۴ مرداد تا ساعت یک بامداد روز یکشنبه آینده از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

در این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس در مسیر کندوان همچنان ممنوع است.

**محور هراز

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴تا ۲۴ روز شنبه آینده (۱۴ مرداد) از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود و تردد همه تریلرها ممنوع است.

تردد تمامی کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ممنوع شده است.

** محور فیروزکوه

تردد انواع تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز چهارشنبه۱۱ مرداد ماه و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز شنبه ۱۴ مرداد ماه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع خواهد بود.

بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌های ترددشمار در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۹۹۴ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۰.۴ درصد کاهش داشته که سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۶.۴ درصد بوده است.

اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح انجام شده است.

هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.