اطلاع رسانی ضرورت انکار ناپذیرجرائمی همچون کودک ربایی است

تهران- ایرنا - معاون قضایی رئیس کل و سرپرست دفترحمایت از زنان و کودکان دادگستری استان تهران، با بیان این که هنگام وقوع برخی جرائم همچون مفقودی کودکان باید نهادهای مختلف با یکدیگر همکاری کنند، گفت: اطلاع رسانی و انتشار عکس و خبر ضرورت انکار ناپذیر جرائمی همچون کودک ربایی است.

اطلاع رسانی ضرورت انکار ناپذیرجرائمی همچون کودک ربایی است
اطلاع رسانی ضرورت انکار ناپذیرجرائمی همچون کودک ربایی است

زهرا زاهدی روز سه شنبه درنشست بررسی کودک آزاری درمحلات حاشیه و راهکارهای پیش رو که با عنوان «قربانیان خاموش» به همت جمعیت امام علی برگزار شد، افزود: با انتشار خبر و اطلاع رسانی فوری باید اطلاعات کافی و درست در اختیارعموم مردم گذاشته شود تا کشف جرم سرعت بگیرد.

وی با تشریح دو حادثه دلخراش آتنا اصلانی دختر شش ساله پارس آبادی و بنیتا که در جریان حادثه سرقت خودرو در منطقه مشیریه ادامه داد: در این دو حادثه دلخراش هزینه مادی و معنوی زیادی نه تنها از خانواده این دو فرد بلکه از جامعه گرفت.

وی با بیان اینکه در وقوع حوادث غیرمترقبه همچون زلزله و سیلاب مدیریت بحران شهرستان و یا استان به سرعت تشکیل جلسه داده و ابعاد این حوادث را مورد بررسی قرارمیدهند، گفت: بایستی با هماهنگی با دستگاههای مرتبط نیز درهنگام وقوع جرائمی مانند ربودن و مفقود شدن کودکان نیز ضمن اطلاع رسانی به عموم مردم کمیته تخصصی نیز برای کشف جرم و دستگیری مجرمین تشکیل و راه اندازی شود.

زاهدی افزود: وقوع جرائمی همچون مفقودی کودکان درکشورهای توسعه یافته پس از اثبات ربوده شدن و مفقودی توسط رسانه ها به عمومی مردم اطلاع رسانی می شود تا درکشف جرم شتاب بیشتری بگیرد.

به گفته زاهدی ارایه اطلاعات به موقع و کافی به مردم در این موارد کمک زیادی می کند.

به گزارش ایرنا، آتنا اصلانی دختر شش ساله پارس ابادی از29 خرداد ماه گم شده بود که پیکر معصومش در 19 تیر در پارکینگ اسماعیل جعفرزاده ( معروف به رنگرز) پیدا شد.

همچنین در حادثه دوم روز 29 تیرماه بنیتا هشت ماهه در حالی که در داخل خودروی پدرش قرار داشت و پدر وی برای بستن در پارکینگ، خودرو را ترک کرده بود، به همراه اتومبیل به سرقت رفت و انتشار خبر ربوده شدن وی موجی از احساسات مردمی را برانگیخت و پیکر بی جان این کودک خردسال، روز چهارم مرداد ماه در داخل خودروی سرقتی در پاکدشت پیدا شد.