عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند

تهران- ایرنا- ۴ متهمی که با توسل به زور قصد سوار کردن یک زن جوان در محله اندرزگو تهران را داشته که پس از مقاومت وی، زن جوان را با ضربات چاقو به قتل رساندند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند
عاملین قتل زن جوان در منطقه اندرزگو تهران دستگیر شدند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، ساعت ۲۳:۴۵ مورخه ۶مرداد سالجاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یک فقره درگیری منجر به جرح در منطقه اندرزگو – خیابان وطن پور به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد.

با حضور نزدیک ترین واحد گشت کلانتری در محل و در بررسی اظهارات شاهدان صحنه درگیری مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ اقدام به ضرب و جرح خانمی ۳۵ساله به هویت مشخص کرده و بلافاصله از محل متواری شدند.

براساس این گزارش، هفتم مرداد ماه نیز از طریق تیم پزشکی بیمارستان به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد که با وجود تمامی اقدامات به عمل آمده، مجروح صحنه ضرب و جرح به شدت جراحات وارده شده ناشی از اصابت جسم تیز فوت کرد.

همچنین با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در صحنه جنایت به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری منجر به جنایت پرداختند، شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که سرنشینان یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفید رنگ قصد سوار کردن مقتوله را داشتند که مقتول با آنها درگیر شده و در ادامه سرنشینان پژو ۲۰۶ او را با ضربات متعدد چاقو ( بنا بر اظهار نظر تیم پزشکی ) مجروح و نهایتا از محل متواری شدند.

بنا براین گزارش، یکی از شاهدان صحنه درگیری مقتول با سرنشینان پژو ۲۰۶ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۳:۳۰ مورخه ۶ مرداد ۱۳۹۶ متوجه صدای کمک خواستن خانمی از داخل خیابان شدم، زمانیکه از پنجره طبقه سوم به داخل خیابان نگاه کردم، خانم جوانی را دیدم که با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ درگیر شده بود، بلافاصله به قصد کمک کردن به این خانم از ساختمان بیرون آمدیم اما سرنشینان ۲۰۶ از محل متواری شده بودند و خانم جوان غرق در خون در کنار خیابان افتاده که موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع دادیم.

همچنین با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بررسی اموال مقتوله اطمینان یافته که سرنشیان پژو ۲۰۶ به قصد سرقت با مقتوله درگیر نشدند .

همچنین در ادامه اقدامات پلیسی و با شناسایی دوربین های مداربسته محدوده ی درگیری، کارآگاهان با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی پژو ۲۰۶ سفید رنگ متواری شده از صحنه جنایت به شماره انتظامی ایران ۳۳/*** ق ۹۵ شدند که با شناسایی مالک خودرو پژو ۲۰۶ در شهرستان ورامین بنام 'غلامرضا . ت' ( متولد ۱۳۷۵ ) در حین تردد در محدوده جنوب شرق تهران، در مورخه ۹مرداد نیز دستگیر و در همان تحقیقات اولیه اعتراف کردند که به همراه سه تن از دوستانش بنام های مبین ، مهدی و مسعود قصد سوار کردن مقتوله به ماشین را داشتند که مقتوله در برابرشان مقاومت کرده و در ادامه وی را با ضربات متعدد چاقو از ناحیه ران پا و دست مجروح ، با توجه به حضور مردم و اهالی در محل به سرعت از محل متواری شدند.

براین اساس با اعتراف صریح غلامرضا . ت ، مبین ، مهدی و مسعود نیز در سه عملیات جداگانه دستگیر، به اداره دهم پلیس آگاهی تهران و اظهارات غلامرضا را تأیید کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: تحقیقات پلیسی در این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و متهمین پرونده صبح روز جاری ( مورخه ۱۰/۰۵/۱۳۹۶ ) جهت صدور قرار قانونی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی اعزام و قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده برای آنها و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.