توقیف 3 کامیون حامل برنج قاچاق

تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم ترین Ø­ÙˆØ§Ø¯Ø 24 ساعت گذشته از توقیف 3 کامیون Ùˆ کشف 58 تن برنج قاچاق به ارزش دو میلیارد Ùˆ 900 میلیون ریال در استان مرکزی خبر داد.

تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از توقیف 3 کامیون و کشف 58 تن برنج قاچاق به ارزش دو میلیارد و 900 میلیون ریال در استان مرکزی خبر داد.

توقیف 3 کامیون حامل برنج قاچاق
توقیف 3 کامیون حامل برنج قاچاق

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: روزگذشته ماموران انتظامی در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان، خودروهای مورد نظر را مورد شناسایی قرار داده و در عملیاتی سه دستگاه خودرو را متوقف کردند.

سردار عزیزی اضافه کرد: مأموران در بازرسی از کامیون ها مقدار 58 تن برنج قاچاق فاقد مدارک معتبرگمرکی به ارزش دو میلیارد و900 میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به حمل محموله قاچاق توقیفی از یکی از استان های جنوبی به مقصد تهران گفت:در این عملیات سه نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.

**کشف بیش از یک تن تریاک و هروئین

سردار مجید شجاع فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: در بازرسی از یک کامیون در شهرستان نهبندان 812 کیلوگرم تریاک و در عملیات پلیسی فرماندهی انتظامی شهرستان بیرجند 210 کیلوگرم هروئین کشف شد.

وی افزود: مأموران ایست و بازرسی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون ایویکو مشکوک و آن را متوقف کردند .

وی گفت : در بازرسی از خودرو 812 کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در بار خودرو جاساز شده بود کشف و یک متهم دستگیر شد .

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود:در عملیاتی دیگر با فرار یک خودروی زانتیا از ایست و بازرسی مأموران ، تیم های ویژه مبارزه با مواد مخدر جهت توقیف خودرو اعزام شدند .

سردار شجاع گفت:ماموران پس از چند دقیقه تعقیب و گریزخودروی مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن 200 بسته هروئین به وزن 210 کیلو گرم کشف کردند.

سردار شجاع با اشاره به کشف یک تن و 22 کیلوگرم تریاک و هروئین در این دو عملیات خاطر نشان کرد :دو متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده راهی دادسرا و با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند .

** انبار لوازم خانگی در اصفهان لو رفت

کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان در بازرسی از انباری در یکی از مناطق شهر اصفهان یک محموله لوازم خانگی قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال را کشف کردند.

سرهنگ کارآگاه 'ستار خسروی' گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر دپوی یک محموله لوازم خانگی خارجی دریک انبار و اینکه مالک آنجا قصد توزیع آنها را دارد بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا قرار گرفت .

وی افزود:پس از هماهنگی با مقام قضائی یک اکیپ ویژه از کارآگاهان به محل اعزام و در بازرسی صورت گرفته 167 قلم لوازم خانگی خارجی شامل 41 عدد اجاق گاز، یک دستگاه ماشین اتوماتیک اسپرسو، چهاردستگاه اجاق ماکروویو ،یک دستگاه بخار پز،چهار دستگاه توستر – هفت فر ،12 دستگاه آبگرمکن برقی ،13 دستگاه جارو برقی ،13 دستگاه چرخ گوشت ،6 دستگاه ماشین لباسشویی ،16 عدد میز اتو، 9 دستگاه یخچال ، 29 ماشین ظرفشویی، چهار ماشین خشکشویی و هفت هود آشپزخانه کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مالک انبار مدارک مربوطه گمرکی را ارائه نداد ادامه داد: کالاهای کشف شده که ارزش آنها توسط کارشناسان مربوطه پنج میلیارد ریال اعلام شده توقیف و انبار پلمب شد.

سرهنگ خسروی با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد به مالکان انبارها و منازل استیجاری هشدار داد ، از انبار و دپوی کالاهای خارجی فاقد مدارک مثبته گمرکی بپرهیزند ، منازل مسکونی خود را به افرادی که قصد دارند از آن به عنوان انبار استفاده کنند اجاره ندهند و در صورت کشف کالای قاچاق در منزل یا انبار مالک آنجا می بایست پاسخگو باشد.

**دستبند پلیس بر دستان سارق

سرپرست پلیس آگاهی استان فارس گفت: سارق درون خودرو و اماکن خصوصی با اعتراف به 45 فقره سرقت در شهرستان شیراز با هوشیاری ماموران پلیس دستگیر شد.

سرهنگ 'محسن سروقد' اضافه کرد: ماموران کلانتری ' 22آزادگان' شهرستان شیراز یک سارق درون خودرو و اماکن خصوصی را حین سرقت دستگیر و متهم را برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی تصریح کرد: پس از انتقال متهم به پلیس آگاهی استان ابتدا سوابق کیفری آن استعلام و مشخص شد وی دارای چند فقره سابقه به اتهام سرقت است.

سرپرست پلیس آگاهی استان اظهار کرد: درتحقیقات انجام شده از این سارق سابقه دار به 45 فقره سرقت درون خودرو و اماکن خصوصی اقرار کرد که صحنه های سرقت بازسازی و تا کنون 24 نفر از شکات شناسایی و تحقیقات جهت کشف سایر سرقت ها ادامه دارد.

**کشف 87 راس دام فاقد مجوز در بندرگز

فرمانده انتظامی شهرستان بندرگزاستان گلستان از توقیف کامیون حامل 87 راس دام فاقد مجوز، در ایست و بازرسی مقطعی در پلیس راه نوکنده خبر داد.

سرهنگ عباس حیدری گفت: ماموران انتظامی بخش نوکنده شهرستان با اجرای ایست و بازرسی مقطعی در پلیس راه نوکنده، موفق به کشف 87 راس دام فاقد مجوز شدند.

سرهنگ حیدری ادامه داد: این تعداد احشام فاقد مجوز در ایست و بازرسی از یک دستگاه کامیون بنز در پلیس‌راه نوکنده کشف شد.

وی افزود: کارشناسان ارزش ریالی این محموله را بیش از یک میلیارد ریال عنوان کردند.

این مقام انتظامی همچنین گفت: احشام فاقد مجوز پس از صورتجلسه تحویل قرنطینه مستقر در پلیس راه نوکنده شد.

**کشف 3 میلیاردی پوشاک قاچاق

فرمانده انتظامی رودسراستان گیلان از کشف سه هزار انواع پوشاک خارجی به ارزش سه میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رمضانعلی پورقاسم گفت: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر ورود و توزیع پوشاک خارجی قاچاق در سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پس از تعقیب سرنخ‌ها موفق به شناسایی محل دپوی پوشاک خارجی شدند، تصریح کرد: ماموران پس از اخذ مجوز قضائی در بازرسی از این محل، سه هزار قلم انواع پوشاک خارجی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر ارزش کالای کشف شده را سه میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: متهم 45 ساله این پرونده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شده است.

**دستگیری کلاهبردار 20 میلیاردی در زاهدان

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ 20میلیارد و 830 میلیون ریال کرده بود خبر داد.

سرهنگ ابراهیم ملاشاهی گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی به هویت ر- گ اقدام به فروش مال غیر، از طریق فروش، اجاره و رهن واحدهای مسکونی کرده است، تحقیقات پلیس جهت بررسی موضوع و دستگیری این کلاهبردار آغاز شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس در تعاقب پایش های اطلاعاتی دریافتند متهم پس از هر معامله و تنظیم قرارداد با طرفین و قبل از نقل و انتقال قطعی برابر مفاد قرارداد و مبایعه نامه اقدام به فروش و واگذاری همان ملک به فرد دیگری با در دست داشتن مدارک مالکیت کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی این کلاهبردار را شناسایی و وی را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متهم در بازجویی های تخصصی به هشت فقره کلاهبرداری به مبلغ 20 میلیارد و 830 میلیون ریال اعتراف کرد خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد و در پایان سخنان خود از شهروندان خواست در هنگام معامله مدارک و اسناد را به صورت عینی بررسی و از اعتماد بی جا به افراد ناشناس و سودجو پرهیز کنند تا دچار مشکلاتی از این قبیل نشوند.

**کشف یک میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق

فرمانده انتظامی استان کردستان از کشف یک میلیون و 20 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در شهرستان سروآباد خبر داد.

سردار مسعود خرم نیا گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر فعالیت قاچاقچیان و ورود غیرقانونی کالا به کشور ، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد : با شناسایی و کسب اطلاعات دقیق ، فعالیت قاچاقچیان در یکی از توابع روستایی شهرستان سروآباد رصد و چندین اکیپ از یگان های مختلف انتظامی استان به موقعیت مذکور اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد : در این عملیات گسترده و در بازرسی مأموران از محل های دپو کالای قاچاق ، یک میلیون و 20 هزار نخ سیگار خارجی و همچنین 50 دستگاه ال ای دی قاچاق کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به عزم جدی پلیس استان در مبارزه بی امان با مخلان اقتصادی و سرباندهای قاچاق ، گفت : ارزش این محموله قاچاق کشف شده توسط کارشناسان 3 میلیارد ریال برآورد شده است.